Popularny domkowiec to imitacja chruścika, która w okresie wszelkich przyborów wody jest chętnie atakowana przez pstrągi i nie tylko.
Imitacja samej larwy została wykonana przy pomocy główek nawleczonych na ultra chenille, który idealnie swoją odpowiednią średnicą nadaje się do tego celu. W wypadku takiego wykonania rodzaj zastosowanych główek ma wpływ na późniejszą ogólną wagę muchy, np. zastosowanie 3 główek wolframowych pozwala na spokojne obłowienie najgłębszych dunajeckich bań.
Bardzo podobna imitacja (tylko praktycznie bez ołowiu) na płytkim żwirowisku dała mi pewnego dnia dwa piękne około 35cm liny, jest co wspominać.
Materiały na nimfę chruścika domkowca:
Haczyk: Dohiku HDS Streamer nr 10
Nić: UNI 8/0 Tan
Ogonek (imitacja larwy): żółty Ultra Chenille w grubości Standard + 3 główki
Tułów: dwa nawoje okrągłej lamety ołowianek 0.7mm + dubbing w pętli z ścinek z sierści sarny i królika
Krystian Niemy
Dodaj komentarz
Chcesz się przyłączyć do dyskusji?Feel free to contribute!
Moja wygląda inaczej.
tułów z sierści królika (ciemniejszy, najlepiej w kolorze dna łowiska). główka ze stosin pawiego pióra, jeżynka czarna z jednego pióra, ostrzyżona z góry i po boku na łyso, a na dole do wysokości grotu haczyka. Alternatywnie można to zrobić że wszystkich śmieci z wiązania innych much 😀
Nie wiem czy to nie zapach królika sprawia że jest tak skuteczna. W rabie gdzie na inne muchy łowiłem niewymiarowe klenie wyjąłem kilogramowego i ok 10 troszkę mniejszych z jednego dołka, ojcu dałem taką samą muchę to coś mu przypon zerwało (0.18). Aż mnie zdziwiło że w tej rzece są takie ryby.